Pro to, abyste mohli vlastnit nějaké bitcoiny potřebujete jedinou věc, a tou je peněženka na bitcoiny, která vám umožní bitcoiny přijímat i odesílat.
 
Nejsnažší cestou je založení peněženky u nás. Nic vás to nestojí a můžete si tak vyzkoušet jak vše funguje a když se rozhodnete nainstalovat si vlastní peněženku, která má přes 16 Gb, tak si vaše bitkoiny z této peněženky přepošlete k sobě. Registrace BTC peněženky.
 
 
Druhou variantou je instalace vlastní peněženky.Jak tedy instalaci peněženky provést? Zde je krátký návod jak na to.

 

1) Nainstalujte program bitcoinové peněženky

Na výběr je jich několik. Oficiální Bitcoin-Qt je základ, který lze považovat za nejbezpečnější už třeba z toho důvodu, že přímo k vám do počítače ukládá kompletní historii transakcí s bitcoiny.

Ta už ale činí několik gigabajtů dat, které se stahují docela pomalu. Vhodnější je proto zvolit některou z „lehkých“, které celou databázi nestahují, například MultiBit neboElectrum.

Obojí je celkem oblíbený a prověřený open-source, kdyby zde autor zanechal nějakou zásadní bezpečnostní díru, už by se na to přišlo.

Stáhněte například Electrum a instalujte jako běžný program do počítače. K dispozici je pro Windows, Linux i OS X.

2) Vytvořte si svou peněženku

Při prvním spuštění budete vyzváni, zda chcete založit novou peněženku či obnovit existující. Zvolte první možnost.

Následně vám bude vygenerováno tzv. semínko, což je heslo pro obnovu peněženky. Zkopírujte si jej (je to několik anglických slov) nebo sejměte prostřednictvím QR kódu a uložte, je důležité.

V následném kroku jej musíte pro kontrolu zadat.

 Electrum 1.png Electrum 2.png
Založení nové bitcoinové peněženky v programu Electrum

V následujícím kroku zvolte automatickou volbu serveru, ze kterého se bude stahovat transakční historie a poté už následuje volba vašeho hesla pro šifrování klíčů k vašim bitcoinovým adresám.

Prvních pět je vám záhy vygenerováno.

3) Prohlédněte si své adresy pro příjem bitcoinů

Program je jednoduchý terminál pro posílání a příjem bitcoinů. Na záložce Receive uvidíte první vygenerované adresy, které vám nyní náleží.

Nyní už můžete kupovat bitcoiny napřímo – stačí druhé straně nahlásit jednu z těchto adres (a poslat peníze…).

Adresami klidně můžete plýtvat a používat pro každou transakci jinou. Nové vám budou automaticky generovány.

Electrum adresy.png Electrum adresy 2.png
Přijímací adresy v peněžence Electrum (můžete si je pro pořádek popsat) • adresu můžete kliknutím zkopírovat do schránky nebo vytvořit QR kód pro rychlejší sdílení

zdroj: www.zive.cz