CEX.io je obchodní platforma a zároveň vám umožňuje těžit bitcoiny bez vlastního hardware. Můžete nejen těžit, ale můžete také spekulovat s cenou GHs (GigaHash). Pokud chcete těžit bitcoiny a nemáte na to vlastní hardware, vyzkoušejte CEX.io.
 
Jakmile nějaké GHs nakoupíte, okamžitě začínáte těžit bitcoiny. Stránka je provázána s největším těžebním poolem (místem) na světě GHash.io Po potvrzení bloku se Vám automaticky přičte odměna. Za vytěžené BTC si můžete ihned zakoupit další těžební výkon. Není tedy vůbec nutné kupovat žádný hardware, aby jste mohli začít s těžbou BTC.
 
Po přihlášení uvidíte v horní časti obrazovky tyto volby:
- Trade - toto je hlavní stránka, zde se nakupuje a prodává GHs
- Balance - zde máte adresy všech peněženek, stav účtů a veškerou historii z těžby, plateb, nákupu/prodeje GHs atd
- Redeem Hardware - info o hardware
- FAQ - odpovědi na nejčastější dotazy
- Support - podpora
- GHash.io - po kliknutí se dostanete přímo na pool GHash.io
 
Začnete tím, že kliknete na Balance a hned jako první uvidíte vaší adresu BTC peněženky nově vygenerovanou pro váš účet na Cex.io. Na tuto adresu si přepošlete vaše bitcoiny, abyste mohli nakoupit vaše první GHs. Jakmile BTC přijdou můžete začít nakupovat GHs.
 
Jak koupit GHs?
Všechno kolem obchodování, ať už s GHs či BTC a jinými Coins se odehrává na stránce Trade. Vidíte zde aktuální vývoj ceny GHs a můžete zde zadávat své objednávky na nákup či prodej GHS.
 
Nákup provedete tedy na stránce TRADE, když popojedete níže (viz obrázek). Jednoduše zvolíte počet GHS a kolik chcete za 1 GHs zaplatit (samozřejmně nemusíte kupovat po 1 GHs,můžete nakupovat od 0.00000001 GHs). V tabulce Sell Orders a sloupci Price per GHs vždy uvidíte ceny pro nákup GHs.
 
REGISTRACE NA CEX.IO ZDE!
 
 
Veškerá komunikace v síti probíhá pomocí počítačového programu (nebo jiného klienta, např. na mobilu), který přímo komunikuje s dalšími uzly (účastníky). Účastníci jsou dvojího druhu: koncoví uživatelé a těžaři. Každý účastník může být koncový uživatel, těžař, anebo obojí.
 

  • koncoví uživatelé jsou lidé, kteří si posílají peníze. Každý uživatel má jednu nebo více peněženek, které slouží jako adresy pro platby. Současně si také udržují distribuovanou databázi všech proběhlých transakcí v síti – tzv. blockchain(v případě plnohodnotného klienta; je možné se na databázi ptát jiného důvěryhodného uzlu, popř. si udržovat jen část). Tak každý uzel ví, která mince/část v síti patří které peněžence. Každé peněžence náleží soukromý a veřejný klíč. Pokud chce uživatel poslat peníze, vezme patřičný obnos svých mincí + případný poplatek (viz dále) a vytvoří transakci, kterou podepíše soukromým klíčem. Tuto informaci rozešle všem uzlům (uživatelům), ke kterým je připojen, ti to rozešlou dalším apod. do celé sítě. K příjemci tak informace o platbě probublá téměř ihned (v řádu sekund), transakce však ještě není tzv. potvrzena.


  • těžaři potvrzují transakce v síti. Těžař seskupí transakce čekající na potvrzení, přidá k nim odkaz na předchozí potvrzený blok transakcí a údaj zvaný kryptografická nonce. Snaží se najít takovou nonci, aby se hash nového bloku vešel pod sítí stanovený limit. Limit je nastaven tak, aby se to v celé síti dařilo průměrně jednou za 10 minut, takže nalezení vhodné nonce je obtížné a to tím více, čím výkonnější celá síť je. Těžař, kterému se nalezení nonce a tím i vytvoření a potvrzení nového bloku transakcí podaří, si ponechá veškeré poplatky ze zahrnutých transakcí a odměnu za potvrzení bloku. Odměna za potvrzení bloku je momentálně 25 BTC a jedná se o jediný a předem stanovený způsob emise nových bitcoinů. Odměna se však každých 210 000 bloků (tj. každé 4 roky) snižuje na polovinu a růst množství peněz zpomaluje. Těžař si může vybrat, které transakce do nového bloku zahrne a které ne (podle výše poplatku), nyní je ale většina těžařů ochotna přijímat i transakce bez poplatku. Je důležité zmínit, že protože je síť anonymní, těžaři neví nic o odesílatelích ani příjemcích a jediným smysluplným kritériem pro zahrnutí nebo nezahrnutí transakce do bloku je právě zvolený poplatek. O tom, který těžař první nalezne vhodnou nonci (a rozhoduje o zařazení transakcí) rozhoduje náhoda. Transakční poplatky a odměna za potvrzení bloku jsou ekonomickou motivací činnosti těžařů. Snižováním odměny dojde ke stále většímu vyžadování transakčních poplatků.

Nikdo jiný kromě uživatelů a těžařů v síti nefiguruje.

Připravujeme pro vás návod jak těžit bitcoiny. 

 

Zlevněné produkty v sekci Stolní počítače